6 Şubat 2008 Çarşamba

Earthen from Sky - BrN (konser video)

Earthen from Sky

Earthen from Sky Aristotales'in Poetika adlı kitabındaki söylemlerden yola çıkarak günümüze uyarlanarak hazırlanmıştır."Earthen from sky" onlar ve onların yaratıcısı bizler hakkında olan bir trajedi (Tragedya) dır.

Earthen from Sky; yaratılanın yaratana benzediğini düşünen/inanan insanın bu yüzden yarattıklarınında kendine ne kadar benzettiğinin göstergesi niteliğinde olan bir gösteri. Algı sınırlarımızı zorlayıp müzikte yeni bakış açıları keşfederek hazırlanmış bir performans.

Gösterinin tamamı 18 ila 20 dakika sürmektedir.Burada kurgu sıraları bozulmadan montajlanmış hali (kısa versiyonu) bulunmaktadır.Kurguda kullanılan stopmotion bu blogda "1394 on pub" başlığı altından izleyebilirsiniz.

keyifli seyirler ve dinlemeler.
Notlar : Her konuda sabrını zorladığım ama yinede her an yanımda olan, konser görüntülerininde izleyicilerle buluşmasını sağlayan Kadıköy Kavram Dershanesi Fizik/Fen bilgisi öğretmeni saygıdeğer Ayşegül Başal'a, stop motionda ki fotoğraflar için sevgili Tuba Çukurbağlı' ya, bu etkinlik için İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Koray Tahiroğlu'na çok teşekkürler.

baran güleşen